Inspirofest - Vzdělávání nevzdělavatelných

Chcete dostávat tipy a triky profesionálů?

Jednou měsíčně Vám zašleme souhrn nejnovějších vychytávek a tipů na akce.

Ochrana osobních údajů

Inspirofest na téma Vzdělávání nevzdělavatelných

Tentokrát jsme se společně bavili o vzdělávání těch, kteří jsou vůči klasickému firemnímu vzdělávání „imunní“ nebo pro ně klasické školení není vhodné. Nechyběl ani pohled na toto téma od zajímavého hosta  a společné sdílení inspirace v průběhu pracovních skupin. Celým Inspirofestem nás provedla sehraná dvojka profesionálů Kristina Zbožínková a Vít Šrámek.

V úvodu jsme začali facilitovanou diskuzí nad otázkou: Kdo je vlastně ten nevzdělavatelný? Koho si pod tímto označením představíte? Máte někoho takového u Vás ve firmě? Je to některý z Vašich kolegů, zaměstnanců? Pro rozproudění diskuze jsme z našeho pohledu rozdělili nevzdělavatelné do: přeškolených; postojových odmítačů; těch co by rádi, ale...; a poté jsme předali slovo i ostatním účastníkům, aby se podělili o své zkušenosti.

Zjišťovali jsme společně také důvody, proč tito lidé stojí v roli odmítačů klasického školení a přišli jsme například na toto:

  • má ze školení špatnou zkušenost
  • bojí se ukázat, že není nepostradatelný
  • má respekt ze srovnání s ostatními
  • chybí mu někdo, kdo ho chytne za ruku a pomůže

Poté jsme se na chvíli přesunuli do pracovních skupin a spoleně v breakout roomech jsme se snažili vymyslet ty nejlepší možné způsoby, jak rozvíjet nevzdělavatelné:


Své zkušenosti z toho, jak k této problematice přistupují ve společnosti Fortuna, nám prozradila Svatava Dohnalová (Group Senior L&D Specialist
ve společnosti Fortuna Entertainment Group). Rozhovor s ní a současně celý průběh Inspirofestu naleznete ve videu pod článkem.

V průběhu Inspirofestu jsme velkou část prostoru ponechali sdílení zkušeností a názorů účastníků. Nejzajímavější zjistění, jak podporovat i ty, kterým klasické školení nevyhovuje, jsou 3 nejčastěji se opakující body:

  • lepší zacílení rozvojových aktivit

  • práce šitá na míru a zapojení těchto lidí přímo do tvorby programu

  • kratší formáty vzdělávání

Tento trend v humancraftu velmi rádi používáme. Naše zkušenosti nás utvrzují v tom, že zacílení a rozvojové programy, která s klienty vytvoříme společně, mají vždy ten největší dopad. Stále oblíbenější kratší formáty tréninků naleznete v nabídce našich rozvojových programů pod názvem Expresso tréninky. Těšíme se, že se k nám připojíte i příště. 

Kontaktujte nás

Rádi Vám budeme užiteční. Napište nám, s čím Vám můžeme pomoci. Ozveme se Vám zpět. Děkujeme.

E  hello@humancraft.cz
T  +420 777 023 503