Na skok ve VíáRku

Chcete dostávat tipy a triky profesionálů?

Jednou měsíčně Vám zašleme souhrn nejnovějších vychytávek a tipů na akce.

Ochrana osobních údajů

V říjnu jsme s kolegy z Virtuplex a XR leaders vzali náš tým na výlet do virtuální reality. Zatímco přední světoví architekti a designéři již využívají práci ve VR pro testování a schvalování layoutů provozoven nebo vznikajících městských čtvtí, vidíme, že my jsme v oblasti tréninku na začátku a je fajn si to přiznat a začít.

Užili jsme si několik desítek minut zážitků v mimořádných světech, které jsme prokládali povídáním a reálném potenciálu nastupujících technologií v oblasti vzdělávání a spolupráce lidí a diskusi o etických, medicínských, technických a především výchovných aspektech. VR jako zkratka pro virtuální realitu přináší většině lidí možnost plně se ponořit do uměle vytvořeného světa a prožívat jej po chvíli, coby reálný. Co je důležité, že vyspělejší technologie současnosti vám umožňují se po takovém světě fyzicky pohybovat a reálně spolupracovat s týmem skutečných lidí (kteří mají jen třeba jiné tělo a nacházejí se na libovolných místech).

Část našeho portfolia spočívá v profesionální facilitaci: Jak dostat dnes často virtuální tým od otázek, přes vzájemné pochopení, ke společnému, odsouhlasenému plánu řešení s jasnými zodpovědnostmi a kroky. Pokud je vaše organizace rozptýlená po kontinentech, po home officech nebo i jen několika regionálních kancelářích, můžete již v blízké budoucnosti lidi sezvat na poradu na společné místo. Každý se připojí ze svého místa, promítnete si ve VR-ku společný obsah (například novou produktovou řadu) a můžete po zaškolení spolupracovat téměř tak, jako naživo. Ovšem bez cestovních nákladů, bez leteckých emisí a bez půl týdne od rodiny. Lusknutím prstu se navíc všichni přesunete z meetingovky na horskou chalupu nebo do showroomu vaší značky, což přinese i nové stimuly. Netradiční workshop můžete zakončit kolečkem sdílení u praskajícího a plápolajícího ohně. Důležité jsou přestávky a zaškolení.

Významnou složkou našich služeb je profesionální trénink, ať už ve virtuálním nebo fyzickém nastavení. Tady jsou možnosti VR obrovské. Místo breakout rooms můžeme situace procvičovat v 3D virtuálním prostoru, zaznamenat a dívat se na ně z jiné perspektivy. Při fyzickém gamifikovaném tréninku leadershipu vytáhneme lidi do mrazivé polární pustiny nebo ke startu vesmírné rakety pro dokreslení napínavé atmosféry. Můžeme si procvičovat veřejné vystupování a prezentační dovednosti před virtuálním publikem a analyzovat různé aspekty vlastního výkonu. Obrovské možnosti vidíme také v oblastech jako je onboarding, při nichž můžete vzít lidi na prohlídku japonské centrály, aniž by opustili místnost.

Máme rádi výzvy. Pokud vás baví experimentovat s novými technologiemi a rádi byste osvěžili příští strategický workshop nebo trénink management týmu pracujícího na dálku? Zapojte nás, rádi se této výzvy společně s Vámi chopíme.

Kontaktujte nás

Rádi Vám budeme užiteční. Napište nám, s čím Vám můžeme pomoci. Ozveme se Vám zpět. Děkujeme.

E  hello@humancraft.cz
T  +420 777 023 503