František Gráfek

Trenér a facilitátor

Něco pracovního

František je trenérem tělem i duší. Po několika letech v bankovním sektoru a dalších v oboru telekomunikací, především na obchodních pozicích, se následně začal věnovat personalistice a vzdělávání zaměstnanců. Sám se také vzdělával a doplnil potřebné kompetence, a tak časem zodpovídal za veškeré procesy v oblasti vzdělávání a rozvoje zaměstnanců ve velké korporátní společnosti. Vzdělávání se stalo i jeho koníčkem a tak se neustále zajímá o nové trendy a pracuje i na svém vlastním rozvoji.

Od roku 2013 se stal trenérem a konzultantem na tzv. „volné noze“ a měl tak možnost působit i v mnoha dalších firmách a realizovat jim vzdělávací programy ušité přímo na míru.Františkem vedené kurzy jsou efektivní, zaměřené na praxi a vyznačují se vysokou participací účastníků včetně praktických nácviků a zpětné vazby. Zároveň dokáže velmi dobře nastavit ucelený koncept rozvoje a procesy v rámci vzdělávání zaměstnanců.

Něco osobního

František měl vždy rád výzvy a chtěl již od mládí dostávat různé živly pod kontrolu. Když se pak tedy rozhodoval, kterému sportu se bude věnovat, rozhodl se pro jachting. Pro suchozemce možná zvláštní volba. Kolik lidí se však zase může pochlubit tím, že se „cvaknul“ na malé závodní jachtě na Vltavě přímo naproti Národnímu divadlu? I přes tyto krušnější začátky se jachtingu věnoval tak vášnivě, až se z něj skoro stal profesionální jachtař.

Láska k přírodě a živlům jej neopustila, a tak ve svých volných chvílích vyráží do přírody. Nejraději se svou rodinou a přáteli. Pokud najde krásné místo a fouká alespoň trochu větru, okamžitě vytahuje jeden ze svých kitů a užívá si jedinečnosti daného okamžiku. Neprocestoval sice ještě celý svět, ale v naší krásné České zemi má prozkoumaný skoro každá kámen.