Ivana Čermáková

Trenér, konzultant, kouč 

Něco pracovního

„Moje práce je o lidech a s lidmi“, říká Ivana. Během svého profesního života pracovala v různých prostředích – prodávala a kupovala cenné papíry, vyjednávala s dodavateli surovin na výrobu nápojů, aby v roce 2000 zakotvila v oblasti rozvoje a vzdělávání. Nejprve zajišťovala středoškolákům studium na školách po celém světě, poté se vrhla na rozvoj dospělých ve velkých mezinárodních firmách v roli HR. Nejen že vedla různě velké týmy, ale také vždy koučovala nebo vedla workshopy, a to v různých koutech světa pro různě velké, ale vždy náročné publikum. Ivana se věnuje i rozvoji lektorů, je spoluautorkou projektu Senior Friendly Teacher společnosti Elpida. Jako mentorka pomáhá vzniku nových firem v rámci projektu Laboratoř Nadace Vodafone.

Ivana věří, že „chtít“ je víc než „být schopen“, proto má moc ráda témata jako růstové myšlení nebo rozvoj osobní houževnatosti.

Něco osobního

Ivana stála na pódiu už ve svých pěti letech, a proto říká, že nemá trému a zbožňuje mikrofony. Baví jí turistika, obdivuje italskou renesanci a francouzský šmrnc, čte skandinávské detektivky, pokouší se o tvůrčí psaní a miluje Cimrmany. Nejraději tráví čas s manželem, dvěma dětmi a dvěma psy v jejich domku v Polabí. A protože Ivana často vyhledává dobrodružství a vůni dálek, nemá problém vyrazit sama třeba na měsíc za protinožci.