Michaela Štrasser

Kouč, trenér

Něco pracovního

Michaela zahájila svou kariéru v neziskovém sektoru a ženských právech. Vyzkoušela si turbulentní prostředí start-upu a nejvíce času pobyla (a stále částěčně pobývá) ve velké poradenské korporaci. Tam si potvrdila důležitost kultury zpětné vazby a upřímných vztahů. To je i to, čemu se věnuje profesně - lektoruje manažerské kompetence, komunikační dovednosti a v neposlední řadě také to, jak využívat koučovací kouzla v běžném životě. Sama je koučkou a tento způsob rozvoje lidí se nebojí nazvat svou vášní. Být na cestě s těmi, kteří v sobě zvládnou velké změny, je pro ni největší odměna. 

Něco osobního

Michaela ráda vaří a jí, pečení jí ale moc nejde. Teď nejvíce žije svou rodinou, malou dcerou a psem. Na neziskový sektor nezapomněla, po večerech učí seniory angličtinu a snaží se cvičit jógu. Moc ráda kreslí a píše, ať už do rodinných alb nebo své tréninkové materiály a flipcharty. Čas venku nejraději tráví v horách a lesích. 

Co o sobě Míša ještě prozradila:

1) Jakým tématům se při rozvoji lidí věnuješ? 

Úplně nejraději zpětné vazbě, na kterou navazuju komplexním rozvojem firemní kultury nebo leadershipu. S tím úzce souvisí facilitace týmových výzev nebo hodnot a často i koučink. 

2) Co tě v životě ovlivnilo a jak se to projevuje ve tvé práci? 

Například to, že od malička ráda maluju - postupně se z toho stala věc, která má praktické využití v byznysu a můžu ji učit dál.  

3) Proč pracuješ právě pro humancraft? 

Spousta know-how, inspirace a podpory na jednom místě. Zajímavé projekty pro zajímavé klienty. A flexibilita.  

4) Co byla dosud tvá největší výzva při rozvoji druhých? 

Hodně náročná negativní zpětná vazba (i na mě) a nechuť účastníků cokoliv měnit. To se pak začíná ještě o pár kroků zpátky u hlubších příčin - a někdy se je podaří odhalit. :-)