6 nástrojů, které využíváme při tréninku

Dnešní doba nenahrává pomalému uzrávání myšlenek ani příliš dlouhodobému plánování. Jsme v leadership týmech nucení se rychle adaptovat na měnící se podmínky, rozhodovat se za podmínek velké nejednoznačnosti a odvážně experimentovat v neznámých situacích. Pracujeme s pravděpodobnostmi a scénáři. Tyto podmínky mohou vést bez tréninku ke snížené efektivitě rozhodovací kompetence leadership týmů.

#humancraftidea42

David Fojtík


MANAGEMENT ENERGIE vs. ČASU
- základní myšlenka je jednoduchá, čas „řídit“ nejde, energii ano. Energie určuje, kolik toho uděláte a jak se při tom cítíte, ne čas:

Proto jsme s týmem Vaška Zakouřila, který je zároveň trenérem elitních orientačních běžců & zároveň místopředsedou představenstva velké telekomunikační firmy, společně vytvořili a úspěšně otestovali, celodenní inspirativní program pro leadership týmy. Nazvali jsme ho Základy orientačního myšlení. Program probíhá část dne v lese, kde tým postavíme na trasu a všichni zažijí závod na vlastní kůži (dokonce jsme v několika případech ani neběhali, ale kvůli fyzickým omezením účastníků jsme měli orientační chůzi). Předtím ale účastníky vybavíme nezbytnou přípravou, kdy se bavíme nad reálnými závodními mapami o kognitivních pastech v rozhodování. Řešíme společně, jak se projevují tyto pasti při hledání optimální strategie a taktiky na lesní trase a současně ve firemním rozhodování a jak jim lze prakticky čelit. Intenzivnímu emočnímu zážitku ze závodu následuje rozbor strategií s elektronickou tužkou, a především důkladná diskuse o přenosu zjištěného do reálného rozhodování aktuálních problémů ve firmě. A protože je program oblíbený, zapojujeme další členy Vaškova závodního týmu, kteří mají podobně rozsáhlé byznys zkušenosti z vedení mezinárodních týmů.

Chcete se dozvědět více? Kontaktujte svého obchodníka a my se s Vámi rádi spojíme.