Marcel Staviany

Key account manager, trenér a konzultant (CZ, ENG, PL)

Něco pracovního

Marcel má za sebou manažerskou zkušenost ze sportovního prostředí, kde byl zodpovědný za chod a fungování reprezentačního oddělení a jeho týmů. Během tohoto období spolupořádal několik úžasných šampionátů a zaznamenal úspěchy na celosvětovém poli.

Věnuje se především tématům jako je osobní efektivita, pohyb, zdraví, technologie a komunikace. Sportovní minulost, zejména karate a tanec, ovlivnila jeho přístup k tréninku a konzultacím. Usiluje o propojení světa fyziologie se světem soft-skills a manažerských dovedností.

Něco osobního

Marcel je zkušeným lektorem pohybu, ve svém projektu Groove and Move pomáhá lidem rozvíjet pozitivní vztah k pohybu a učinit z něj přirozenou součást jejich života. Mimo to hraje hlavně na baskytaru, ale i na cokoliv co vydává zvuky. Je to energický a pozitivní blázen s více než 10letou praxí lektora mládeže i dospělých. Zajímá ho vlastní pohybová praxe, učení se, sportovní kynologie, hory, kempování a spaní v autě. 

Co o sobě Marcel ještě prozradil:

1) Čemu se v humancraftu věnuješ? Jaká je náplň tvé práce?

Mým cílem je pečovat o naše klienty. Pochopit jejich specifické potřeby a následně navrhnout vzdělávací programy, které podporují jejich růst. Jedním slovem „salesák“ :)

2) Co tě v životě ovlivnilo a jak se to projevuje ve tvé práci? 

Celý život jsem ovlivňován, těžko se mi hledá jen jedna událost nebo člověk. Miluju rozvoj, pohyb a muziku. Od mládí jsem se potuloval okolo různých sportů, studoval jsem Fakultu sportovních studií v Brně a vedl k tomu i ostatní. Velice mě ovlivnilo karate a tanec. Z obou dodnes čerpám v různých rolích svého života.

3) Proč pracuješ právě pro humancraft?

Jsou tady úžasní lidé a skvěle komunikující vedení. Trávíme spolu na off-sitech zhruba 20 dnů ročně, což je skvělý prostor pro růst. Každý zde dostane enormní množství zpětné vazby na své výkony. Luxusní mix pragmatismu a lidského přístupu.

4) Co byla doposud tvá největší výzva v humancraftu?

Původně jsem přišel jako méně zkušený trenér, mezi partu ostřílených pardálů s bohatými zkušenostmi z byznysu. Takže samotné vystupování a zpětná vazba je pro mně dodnes velká výzva. Ale stojí to za to!

5) Jaký vliv má tvá práce v humancraftu na tvůj osobní rozvoj a profesní cesty?

Enormní, jednak to souvisí s odpovědi na předchozí otázky (rozvoj, přístup k obrovskému know-how a skvělé kontakty). Současně dodám, že pokládám obchodní dovednosti jako něco, co se do hodí do profesního i osobního života všem.

6) Jaké jsou podle tebe největší výzvy, kterým dnes korporátní vzdělávání čelí, a jak se humancraft snaží tyto výzvy řešit?

Držet krok s neustálými změnami v obchodním prostředí a technologiích. Řekl bych, že se snažíme tyto výzvy řešit prostřednictvím neustálé inovace a přizpůsobování našich programů. Musíme být relevantní a odpovídat současným i budoucím potřebám firem. Tedy dovedností jako je agilita, leadership a týmová dynamika.