Vizualizace

Vizualizační metody jsou nám od nepaměti blízké, a skrze ně dokážeme dělat svou práci jednoduše, efektivněji, kreativněji, rychleji a déle si něco pamatujeme – ať už potřebujeme něco kolegům vysvětlit, naučit je, ukázat souvislosti nebo „jenom“ odprezentovat. Vizuální myšlení a metody s ním spojené mají tedy velké uplatnění nejenom při interních setkáních, prezentacích, ale i během školení. Na začátku je pouze bílé plátno, na konci velká vizuální mapa s myšlenkami, náladou a emocemi, které stojí za to si pamatovat.

VIZUALIZACE A SKEČNOUTING

Vizuální myšlení či schopnost dělat si poznámky pomocí klíčových slov a jednoduchých vizuálů (= skečnouting) nevyžadují talent na kreslení - stačí pochopit pár základních principů, zkoušet, čmárat a procvičovat a zakrátko zjistíte, že se lépe soustředíte, rychleji vidíte souvislosti, jste efektivnější a porady jsou mnohem záživnější. Rádi Vás to naučíme na našem tréninku online nebo offline - ať už přímo u Vás ve firmě nebo na našem otevřeném kurzu.


VIZUÁLNÍ ZÁZNAM

Jsou to vlastně vizuální poznámky "ve velkém" - účastníci setkání (konference, workshop, firemní setkání) můžou v reálnem čase sledovat, co jsou klíčové myšlenky a jak vše řečené spolu souvisí. To jim pomáhá lépe a rychleji si pamatovat to nejpodstatnější, vtahuje je to do probíraných témat a častokrát i podněcuje hlubší porozumění. Lehce pak na to můžete navázat na dalším setkání nebo to využít pro další interní/externí komunikaci. Umíme to jak na obří papír, tak i v digitální podobě. Můžeme zvizualizovat i Váš další meeting, workshop či konferenci?


VIZUÁLNÍ FACILITACE
 

Dopracovat se k vizi, strategii nebo hodnotám, rozseknout důležitá dilemata, vykopnout nový projekt či vyřešit neproduktivní situaci v týmů. S tím vším (a dalšími) Vám může pomoct facilitátor - jakmile však do toho procesu zapojíte i vizuální techniky, metody a nástroje, celý proces zefektivníte a zrychlíte, více zapojíte účastníky a často pracujete v mnohem produktivnější atmosféře. Rádi Vám s tím pomůžeme!


VIZUALIZACE HODNOT/VIZE/POSTUPŮ

Jak se říká, obrázek vydá za tisíc slov a platí to i o firemních hodnotách, vizích či postupech. Spolu s Vámi Vám tak pomůžeme lépe a snadněji komunikovat to, co je ve firmě důležité, nicméně často těžko popsatelné. Jinými slovy, vizuálně to pro Vás zhmotníme. 


MYŠLENKOVÉ MAPY

Získáte přehled a všechno podstatné si zapamatujete. Snadno si vytvoříte plán a najdete tu nejlepší cestu. Jsou intuitivní a přirozené pro náš mozek, protože spojují slova, obrázky a barvy do přehledné struktury. Myšlenkové mapy jsou cennou pomůckou v byznysu, protože díky názornosti a tomu, že na nich tým pracuje společně, jsou vidět všechny kroky. Neztratíte se tak v souvislostech, rozvíjíte týmovou kreativitu a základní manažerské aktivity (plánování, organizování, vedení, kontrola…).


Vizualizaci se v humancraftu věnují:

BEA BROSKOVÁ

Bea se specializuje na vizuální facilitaci a vizuální zaznamenávání, ke kterým se dostala již během studia na vysoké škole, a které jí přirostly k srdci. Svou vášeň pro vizualizaci sdílí nejenom skrze vizuální záznamy pro klienty, ale také skrze tréninky vizualizace, skečnoutingu a vizuálního myšlení.

Bea je českým členem mezinárodní asociace IFVP (International Forum of Visual Practitioners), pro kterou také školí na mezinárodní úrovni, a zároveň je i ambasadorem firmy Neuland – německého dodavatele pomůcek pro facilitaci a vizuální zaznamenávání, jelikož na českém trhu je nedostatečná nabídka těchto produktů.

Vzdělání/certifikace/konference:

  • Thriving Digital Practitioner, 2020, Raquel Benmergui, Finsko
  • Advanced Visual Practice Workshop, 2019, Presencing Institute, New York
  • Visual Practice Workshop, 2017, Presencing Institute, Berlin 
  • Fundamentals of Interactive Visuals, 3 months long program - 2013, Christina Merkley, Canada
  • Global IFVP Conference, 2020 online, 2019 Montclair, 2018 Rungstedgaard, 2017 Decatur, 2016 Washington DC, 2015 Austin, 2014 Berlín 

&

KLÁRA KEHAROVÁ

Klára je vzděláním psycholog a duší kreativec.

Svou největší vášeň však objevila v oblasti vizualizace myšlenek a vizuální komunikace. Její práci můžete ocenit pokud chcete vizuálně zachytit průběh akce (grafický záznam), využít vizuální prvky během společného hledání řešení (vizuální facilitace) nebo komunikovat a prezentovat jednoduchými obrázky.

Její “výsostnou disciplínou” je digitální kreslení. Svůj iPad v podstatě nepustí z ruky a umí na něm nejrůznější triky od živého zaznamenání virtuální konference po tvorbu kresleného videa.

&

MARTINA BAIEROVÁ

Martina se specializuje na vizuální kurzy, workshopy a facilitace s pomocí myšlenkových map na různá témata: projekty, strategie, mapování procesů, mapování kompetencí, hodnot, business planning, sebeřízení a time management, organizace práce.

I když je až nebezpečně strukturovaná, na jejích kurzech čekejte energii a nadšení pro věc. Co naopak čekat nemůžete jsou strohá textová skripta a suchý výklad dat. Pracuje s lidmi z byznysu i s dětmi, ilustruje knihy, výukové a prezentační materiály, inspiruje a pomáhá lidem snáze pochopit či uchopit témata, se kterými si lámou hlavu. Práce je pro ni víc než jen koníčkem. Martina je také členem mezinárodní asociace IFVP (International Forum of Visual Practitioners).


Vizualizace je tak trochu umění a každý umělec má svůj jedinečný, nezaměnitelný styl práce. Prohlédněte si tedy ukázky portfolia, které vytvořila:

Bea

Klára

Martina


Vizualizaci jsme realizovali například pro tyto společnosti:


Máte chuť se vizualizaci a skečnouting také naučit? Není nic jednoduššího, než se přihlásit na trénink, kterým Vás provede Bea:

Kontaktujte nás

Rádi Vám budeme užiteční. Napište nám, s čím Vám můžeme pomoci. Ozveme se Vám zpět. Děkujeme.

E  hello@humancraft.cz
T  +420 777 023 503