Vizualizace

Na začátku je pouze bílé plátno, na konci velká vizuální mapa s myšlenkami, náladou a emocemi, které stojí za to si pamatovat.

Vizualizační metody jsou nám od nepaměti blízké, a skrze ně dokážeme dělat svou práci jednoduše, efektivněji, kreativněji, rychleji a déle si něco pamatujeme – když potřebujeme něco vysvětlit, naučit, ukázat souvislosti nebo odprezentovat. Vizuální myšlení má je velkým přínosem při interních setkáních, prezentacích i během školení.

Vizualizace je tak trochu umění a každý umělec
má svůj jedinečný, nezaměnitelný styl práce.

Kde všude můžete vizualizaci použít?

Díky vizualizaci snadněji poznáte souvislosti a rychleji se dostanete k funkčnímu řešení. Vytáhnete ze složitých myšlenek ta nejdůležitější fakta, uspořádáte je do celků a dopracujete se k vizi, strategii anebo hodnotám. Vypracujete plán a najdete nejlepší cestu...

Vizualizace a skečnouting

Vizuální myšlení či schopnost dělat si poznámky pomocí klíčových slov a jednoduchých vizuálů (= skečnouting) nevyžadují talent na kreslení - stačí pochopit pár základních principů, zkoušet, čmárat a procvičovat a zakrátko zjistíte, že se lépe soustředíte, rychleji vidíte souvislosti, jste efektivnější a porady jsou mnohem záživnější. Rádi Vás to naučíme na našem tréninku online nebo offline - ať už přímo u Vás ve firmě nebo na našem otevřeném kurzu.

Vizuální záznam

Jsou to vlastně vizuální poznámky "ve velkém" - účastníci setkání (konference, workshop, firemní setkání) můžou v reálnem čase sledovat, co jsou klíčové myšlenky a jak vše řečené spolu souvisí. To jim pomáhá lépe a rychleji si pamatovat to nejpodstatnější, vtahuje je to do probíraných témat a častokrát i podněcuje hlubší porozumění. Lehce pak na to můžete navázat na dalším setkání nebo to využít pro další interní/externí komunikaci. Umíme to jak na obří papír, tak i v digitální podobě. Můžeme zvizualizovat i Váš další meeting, workshop či konferenci?

Vizuální facilitace

Dopracovat se k vizi, strategii nebo hodnotám, rozseknout důležitá dilemata, vykopnout nový projekt či vyřešit neproduktivní situaci v týmů. S tím vším (a dalšími) Vám může pomoct facilitátor - jakmile však do toho procesu zapojíte i vizuální techniky, metody a nástroje, celý proces zefektivníte a zrychlíte, více zapojíte účastníky a často pracujete v mnohem produktivnější atmosféře. Rádi Vám s tím pomůžeme!

Vizualizace hodnot, vizí z postupů

Jak se říká, obrázek vydá za tisíc slov a platí to i o firemních hodnotách, vizích či postupech. Spolu s Vámi Vám tak pomůžeme lépe a snadněji komunikovat to, co je ve firmě důležité, nicméně často těžko popsatelné. Jinými slovy, vizuálně to pro Vás zhmotníme. 

Myšlenkové mapy

Získáte přehled a všechno podstatné si zapamatujete. Snadno si vytvoříte plán a najdete tu nejlepší cestu. Jsou intuitivní a přirozené pro náš mozek, protože spojují slova, obrázky a barvy do přehledné struktury. Myšlenkové mapy jsou cennou pomůckou v byznysu, protože díky názornosti a tomu, že na nich tým pracuje společně, jsou vidět všechny kroky. Neztratíte se tak v souvislostech, rozvíjíte týmovou kreativitu a základní manažerské aktivity (plánování, organizování, vedení, kontrola…).

Tým pro vizualizaci 

Každý v našem týmu má specifický styl a unikátní podobu výstupu.
Neustále sbíráme zkušenosti s našimi klienty a vylepšujeme postupy. 

Bea
Brosková

Bea se specializuje na vizuální facilitaci a vizuální zaznamenávání, ke kterým se dostala již během studia na vysoké škole, a které jí přirostly k srdci. Svou vášeň pro vizualizaci sdílí nejenom skrze vizuální záznamy pro klienty, ale také skrze tréninky vizualizace, skečnoutingu a vizuálního myšlení.

Klára
Keharová

Klára se věnuje vizuální facilitaci a komunikaci, v tuto chvíli se zaměřuje především na digitální vizualizaci a tvorbu infografik, které klientům pomáhají jednoduše komunikovat i složitá témata. Pro zrychlení komunikace začala tvořit i jednoduchá kreslená videa a animace..

Martina
Baierová

Martina se specializuje na vizuální kurzy, workshopy a facilitace s pomocí myšlenkových map na různá témata: projekty, strategie, mapování procesů, mapování kompetencí, hodnot, business planning, sebeřízení a time management, organizace práce..

Michaela
Štrasser

Míša se věnuje skečnoutingu a vizualizaci od roku 2016. Obojí využívá především při trénování a koučování. S klienty koučinku využívá vizuální zápis během sezení, kdy tak pomáhá zachytit, utřídit a vysvětlit myšlenky..

Významní klienti v oblasti vizualizace

Chcete se naučit vizualizaci a skečnouting?

Přihlašte se na trénink, kterým Vás provede Bea. Dostanete praktické příklady využití, naučíte se kreslit jednoduché elementy a ikonky vizuálního jazyka, jak naslouchat a slyšet to podstatné. Trénink je pro všechny, kteří hledají novou cestu k soustředění, efektivitě i kreativitě.

Chcete vědět o vizualizaci více?

Rádi Vám vysvětlíme detaily a ukážeme její využití při řešení vašeho podnikání. Napište nám, s čím Vám můžeme pomoci. Ozveme se Vám zpět. Děkujeme.


E  hello@humancraft.cz
T  +420 777 023 503

  • Leadership
  • Komunikace a její rozvoj
  • Týmové rozvojové programy
  • Osobní efektivita
  • Spolupráce v online a hybridním prostředí
  • Prodejní dovednosti