The Rocket model

Chcete dostávat tipy a triky profesionálů?

Jednou měsíčně Vám zašleme souhrn nejnovějších vychytávek a tipů na akce.

Ochrana osobních údajů

The Rocket model je mezinárodně uznávaná metoda, postavená na 30 letech odborného výzkumu, nejnovějších poznatcích moderního leadirshipu a reálných potřebách firem, pracovních týmů a manažerů. Je to způsob jak přemýšlet nad týmovou prací a sada konkrétních nástrojů na její zlepšení.

Pochází od renomovaných amerických psychologů Roberta Hogana, PhD. a Gordona Curphyho, PhD.  Model je možné využít na analýzu týmu, ale i n zvýšení týmové motivace a výkonu.

The Rocket model pokrýva osm klíčových komponentů, které jsou důležité pro fungování týmu a na které j enutné se v rámci týmového rozvoje zaměřit. Kontext – jsou hybné síly venkovního a vnitřního prostředí, které tým ovlivňují. Mise - cíl, kvůli kterému tým existuje. Talent - správný počet lidí se správnými schopnostmi ve správných rolích. Normy - nepsaná pravidla, která členové týmu v práci dodržují. Podpora - míra oddanosti a angažovanosti členů týmu vůči cílům, normám, rolím, výsledkům. Zdroje - počet a typ zdrojů, které tým potřebuje ke svému fungování. Morálka - silné emocionální vazby mezi členy, blízké vztahy, vysoká míra důvěry. Výsledky - jak se týmu daří. 

Každý rozvoj týmu začínáme diagnostikou týmové práce. Výstupní zpráva z dotazníku obsahuje detailní informace o tom, jak týmovou práci vnímají členové týmu, jak jí vnímá lídr týmu, ale i jak se týmu daří v porovnání s jinými (benchmark).  Ve druhém kroku pomáháme týmu připravit na míru šitý rozvojový program tak, aby v týmu postupně rostla otevřenost, motivace a výkon. Rozvoj týmu v praxi probíhá prostřednictvím jednoho anebo vícero týmových střetnutí, které vede externí facilitátor. 

Kontaktujte nás

Rádi Vám budeme užiteční. Napište nám, s čím Vám můžeme pomoci. Ozveme se Vám zpět. Děkujeme.

E  hello@humancraft.cz
T  +420 777 023 503