Mistrovství facilitace

Inspirofest

27. dubna 2022

Online

Firemní rozvojové programy trpí známými neduhy. 
Patří mezi ně problém s ochotou učit se něco nového a pak to využívat v praxi. Někdy se také rozvoj nesoustředí na ty kompetence, které v práci přinesou největší výsledek a rozvojové programy nejsou zaměřeny na změnu rutiny. A hlavně také nejsou zaměřeny na přínos pro byznys a podle toho vyhodnocovány.

Co je facilitace, proč facilitovat, kdy, co, kde a jak.
Kdo je facilitátor, jeho role a jaké znalosti by měl mít a dovednosti by měl rozvíjet.
Jak dosáhnout mistrovství ve facilitaci, typy z praxe, přehled technik.

Záznam z akce

Záznam celé akce nám tentokrát zachytila Klára Keharová do podoby grafického záznamu:

Průvodci
Inspirofestem

Standa Tichý

Profesionální kouč a facilitátor

Vít se již před delší dobou jako externí partner připojil k partě pracující pod křídly společnosti humancraft, a to pro dynamický a zároveň profesionální přístup tohoto týmu vůči svým klientům a férovost vůči partnerům. Líbí se mu také, že humancraftu záleží nejen na odbornosti jeho týmu, ale také na lidských kvalitách a fajn atmosféře v týmu. Vít se jako profesionální kouč při své práci soustředí především na individuální práci a podporu týmů formou facilitace a týmového koučinku. Zároveň rád předává dovednost koučování, ale i různé manažerské dovednosti, které nabyl během své korporátní minulosti.

Ondřej Štos

Konzultant a lektor

Ondřej se zaměřuje na ucelený rozvoj osobnosti. Osobně si on i jeho okolí dost vytrpělo, pokud nebyl na některé zastávané pozice dostatečně kompetentní. S tímhle uvědoměním teď vede tréninky nebo koučuje. Je preventista. Zdůrazňuje, že člověk má být připravený, když přijde jeho čas. Snaží se otvírat účastníkům oči (hlavu). Nekriticky věří, že cesta k tomu, abychom se všichni měli lépe, vede jedině přes vzdělání a osobní rozvoj sociálních a sebepoznávacích kompetencí. Svoji práci miluje.