The Rocket model

Pojem "employee engagement" můžeme posledních pár let vidět téměř na každém roku. To, co se za pojmem skrývá, ale není žádná magie - jde o spojení toho, co se lídři v oblasti vedení lidí od dob průmyslové revoluce naučili, s tím, co už dávno znají psychologové zkoumající motivaci. O co tedy jde a jak to využít?

Pochází od renomovaných amerických psychologů Roberta Hogana, PhD. a Gordona Curphyho, PhD.  Model je možné využít na analýzu týmu, ale i n zvýšení týmové motivace a výkonu.

The Rocket model pokrýva osm klíčových komponentů, které jsou důležité pro fungování týmu a na které j enutné se v rámci týmového rozvoje zaměřit. Kontext – jsou hybné síly venkovního a vnitřního prostředí, které tým ovlivňují. Mise - cíl, kvůli kterému tým existuje. Talent - správný počet lidí se správnými schopnostmi ve správných rolích. Normy - nepsaná pravidla, která členové týmu v práci dodržují. Podpora - míra oddanosti a angažovanosti členů týmu vůči cílům, normám, rolím, výsledkům. Zdroje - počet a typ zdrojů, které tým potřebuje ke svému fungování. Morálka - silné emocionální vazby mezi členy, blízké vztahy, vysoká míra důvěry. Výsledky - jak se týmu daří.
Každý rozvoj týmu začínáme diagnostikou týmové práce. Výstupní zpráva z dotazníku obsahuje detailní informace o tom, jak týmovou práci vnímají členové týmu, jak jí vnímá lídr týmu, ale i jak se týmu daří v porovnání s jinými (benchmark). Ve druhém kroku pomáháme týmu připravit na míru šitý rozvojový program tak, aby v týmu postupně rostla otevřenost, motivace a výkon. Rozvoj týmu v praxi probíhá prostřednictvím jednoho anebo vícero týmových střetnutí, které vede externí facilitátor.

Využíváme dlouhodobě ověřené nástroje, které neustále rozvíjíme a na jejich základě vyvíjíme nové. Využijeme je i pro váš rozvoj.

Oblasti rozvoje

Každé prostředí vyžaduje vyladěnou kombinaci nástrojů a technik. Proto využíváme nástroje, se kterými pracují špičkové týmy po celém světě, a přidáváme k nim i vlastní produkty. Ty jsme vyvinuli na základě dlouholetých zkušeností s mnoha klienty a rozvojem jejich lidí.

Komplexní a rozvojové programy

Leadership
 

Talentové
programy

Insights
a Lumina

Soft
skills

Prodejní
dovednosti

Kontaktujte nás

Rádi Vám budeme užiteční. Napište nám, s čím Vám můžeme pomoci. Ozveme se Vám zpět. Děkujeme.


E  hello@humancraft.cz
T  +420 777 023 503

  • Leadership
  • Další rozvojové téma
  • Další rozvojové téma
  • Další rozvojové téma
  • Další rozvojové téma
  • Další rozvojové téma
  • Další rozvojové téma
  • Další rozvojové téma